Google Pagerank Güncellemesi

google-pagerank-guncellemesi2013 Yılı Google Pagerank Güncellemesi

Bilindiği üzere Google Pagerank Güncellemesi 4 Şubat 2013 tarihinde yaplmıştı. 2012 yılında güncellemeler üçer aylık dönemler halinde yapıldığından, Mayıs 2013 ilk haftasında olması yönünde büyük beklentiler bulunmaktaydı.

Daha önceki yıllırda örneklerine rastlanıldığı üzere Google güncellemeleri genelde üç ayda bir olsa da bazı zamanlarda 6 ay hatta 9 aya varan aralıklarda da gerçekleşmişti. Ancak iki gün önce Google ara güncelleme yaparak bazı pagerank değerlerini yükseltirken bazı pr değerlerini düşürdü.

Yabancı webmaster sitelerinde çeşitli görüşler mevcut. Haziran ilk Hafta, Temuz ilk hafta, Ağustos ilk hafta ve Eylül ilk hafta gibi çok değişik tahminler mevcut. Google penguin güncellemeleriyle meşgul olurken, pagerank güncellemelerini erteledi. Tahminime göre Temmuz ayı ilk haftasında güncelleme gerçekleşebilir. Benimkiside sadece içgüdüsel tahmin sadece, yoksa yarında olabilir yılbaşındada olabilir Google yöneticilerinden başkasının bilgisi dışındakiler sadece tahminden ibaret yorumlar.

Yalnız şu anlaşılıyorki önceki gibi linkleme yöntemleriyle pr almak o kadar kolay olmayacak, spam yöntemleri hızla erirken yüksek pagerank sitelerde mercek altına alınacaktır.

Bir önceki yazımız olan SEO Nedir Seo Neden Yapılır başlıklı makalemizde Arama Motoru Optimizasyonu, neden SEO ve SEO amaçları hakkında bilgiler verilmektedir.

2 comments

  1. Teoman dedi ki:

    Yabancı webmaster sitelerinden edinmiş olduğum bilgilere göre, Temmuz-2013 ilk hafta içinde Google Pagerank Güncellemesi gerçekleştirilecekmiş. Gene ciddi yabancı webmastersitelerinin birinde bu yaz Google’nin spamla mücadele yapacağını Eylül 2013 den önce güncelleme beklenmemesi gerektiği yönünde yorumlar var.

  2. celil yalçın dedi ki:

    Yazıklar olsun googla. Bu kadar büyük bir şirket ve bütün dünyanın beklediği güncellemeyi yapamıyor. Erteliyor araya başka şeyler giriyor. Bu nasıl bir saçmalıktır, bu internet dünyasına verilen büyük bir zarardır. Google seni görevini yapmaya davet ediyorum hem de zamanında yapmalısın ki adalet duygusu zedelenmesin. Bu arada ilanliyo.com ilan sitemiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir